ico
Особистий кабінет
Меню

Енергозбереження

Ваше вікно - це не просто отвір в стіні, що дозволяє потравляти світлу в приміщення та вентилює його, а й основне джерело тепловтрат в будівлях.

У зимовий час виникає тепловий потік з приміщення назовні. Цей тепловий потік і є втратою тепла з приміщення. Поширення теплових потоків здійснюється трьома шляхами: теплопровідністю, конвекцією і випромінюванням. В процесі передачі тепла через світлопрозорі конструкції беруть участь всі три види теплообміну.

Теплопередача теплопровідністю

Як відомо, цей вид теплопередачі характерний для твердих матеріалів. Теплопередача здійснюється безпосередньо між сусідніми частинками матеріалу і залежить від коефіцієнту теплопровідності матеріалу.

Зменшення теплопровідності у віконних системах Модерн™ досягається завдяки:

1. Виключенню «містка холоду», яким є алюмінієва дистанційна рамка всередині склопакета, шляхом застосування теплої дистанційної рамки Chromatech ultra.

У виробництві вікон компанія «Модерн ХХІ» використовує теплу дистанційну рамку Chromatech ultra. Вона створена з нержавіючої сталі і полікарбонату, має низький коефіцієнт теплопровідності: нержавіюча сталь зовні - 15 Вт / м * К, полікарбонат всередині - 0,24 Вт / м * К. Теплопровідність дистанційної рамки Chromatech ultra становить - 0,1-0,2 Вт / м * К.

Тепла дистанційна рамка має поліпшені теплоізоляційні характеристики.

Пароконденсація

Завдяки Chromatech Ultra поліпшується теплоізоляція по краях скла, підвищується температура на поверхні скла в цих ділянках і, як наслідок, ризик виникнення пароконденсаціі зменшується. При цьому вологість повітря в житло може бути до 15% вище без ризику появи конденсації.

Поглинання вологи всередині склопакета в профілі з дистанцією Chromatech Ultra

  • - Більше простору для осушувача.
  • - Простота заповнення.
  • - Каліброване перфорація.
ВИД РАМКИКІЛЬКІСТЬ НА 1ПМВЛАГОПОГЛОЩЕНІЕ *
Chromatech Ultra 60 мл 12 мл
Стандартний профіль SST/PP 50 г 10 мл
Силіконова стрічка 20 г 4 мг

* Типові середні значення, розрахунок зроблений для профілю 16 мм з оптимальними умовами.

1. Підвищення температури на внутрішній поверхні склопакета значно знижує ймовірність випадання конденсату (через ефект «точки роси») і, як наслідок, утворення цвілі і грибка.

2. Застосуванню металопластикових профільних систем із збільшеною кількістю повітряних камер. Збільшення числа повітряних прошарків в конструкції профілю призводить до збільшення його термічного опору.

3. Застосуванню металопластикових профільних систем з теплоізоляційними вставками в повітряних камерах.

4. Використанню в дерев'яних вікнах бруса з термовставкою. При використанні термовставки в брусі товщиною 78мм, його опір теплопередачі буде еквівалентно опору теплопередачі соснового бруса товщиною 138мм.

Переваги використання дистанційної рамки Chromatech Ultra

Тривалий термін служби - з нержавіючої сталі
Відмінне співвідношення ціни та якості
Легкість при виробництві
Знижує витрати на електроенергію
Знижується внутрішній конденсат
Уникає псування, що викликається цвіллю
Покращує внутрішній клімат в приміщенні.

Теплопередача випромінюванням

Теплопередача випромінюванням у спрощеному вигляді - це потік інфрачервоного випромінювання від більш теплих предметів і конструкцій.

Для зменшення потоку інфрачервоного випромінювання в конструкціях Модерн™ використовуються:

1. 1. Енергозберігаюче нізькоемісіоне (Low-E) скло в склопакетах. Це скло з нанесеним магнетронним способом напилення оксидів металів. Його ще називають i-скло. Таке скло ефективно відображають всередину приміщення довгохвильову частину інфрачервоного випромінювання. Застосування такого скла не тільки значно знижує втрати тепла і дозволяє економити енергоносії при індивідуальному опаленні, а й забезпечує підвищення температури в приміщеннях з централізованим опаленням.

2. Мультифункційне скло в склопакетах. Це нові розробки скляної промисловості, які розширили технічні характеристики i-скла. Мультифункційне скло має розширений діапазон спектра відображаючої здатності. Воно відображає не тільки довгохвильову частину інфрачервоного випромінювання, яка притаманна випромінюванню тепла від меблів, стін і підлоги приміщень, а й короткохвильову частину інфрачервоного випромінювання. Ця частина спектра в сонячному випромінюванні несе основну частину теплового потоку в наші приміщення. Застосування такого скла, крім зменшення втрат тепла, значно знижує витрати на кондиціонування приміщень в літній період.

Теплопередача конвекцією

Цей вид теплопередачі пов'язаний з переносом тепла всередині склопакета. Повітря всередині склопакета близько теплого (з боку приміщення) скла нагрівається і піднімається уздовж скла вгору. Одночасно уздовж холодного (з боку вулиці) скла повітря охолоджується і опускається вниз. Таким чином, тепло переноситься молекулами повітря від теплого скла до холодного.

Для зменшення втрат цього виду, ми пропонуємо замінити повітря усередині склопакета інертними газами: аргоном або криптоном. Ці гази важчі і мають меншу теплопровідність.

Теплопровідність, Вт/(м·К)
Повітря 0,026
Аргон 0,0164
Криптон 0,0095

Застосування всіх цих енергозберігаючих опцій значно збільшує опір теплопередачі віконних конструкцій. Лабораторні випробування, проведені для дерев'яного вікна 1200х1500мм, з термовставками в брус, з двокамерним склопакетом 6Sol-10ArSSp-4-12ArSSp-4i, в якому внутрішнє скло (всередині приміщення) було енергозберігаючим i-склом, а зовнішнє скло - мультифункціональне Guardian Solar, з дистанційною рамкою Super Spacer та заповненням аргоном на 90% показали, що опір теплопередачі складає 1,24 м2С/Вт, при нормі для нашого регіону 0,75 м2С/Вт.

Віконні вироби Модерн™, виготовлені із застосуванням передових енергозберігаючих технологій, сприяють збільшенню температури в приміщенні після заміни вікон, а також зниженню енерговитрат на опалення. Дані характеристики вікон Модерн™ підтверджені дослідженням компанії "Екотермоінжиніринг" і відображені на графіках нижче:

Ольга Вiкторова менеджер-консультант
Ольга Викторова